Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

    wielkopolskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Agroturystyka - współpraca w sieci

 

                                                 

KONKURSY W RAMACH PROJEKTU „AGROTURYSTYKA – WSPÓŁPRACA W SIECI” ROZSTRZYGNIĘTE!

GALA AGROTURYSTYCZNA

NAGRODY O WARTOŚCI NAWET 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH

GOSPODARZE WIEDZĄ JUŻ JAK „ŁAPAĆ” TURYSTÓW W SIEĆ

CENNE NAGRODY ZA PLAN BUDOWY SIECI AGROTURYSTYCZNEJ

WARSZTATY DLA WŁAŚCICELI GOSPODARSTW

BEZPŁATNE WARSZTATY Z TWORZENIA SIECI AGROTURYSTYCZNEJ

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY
Program warsztatów

NAUKOWO O WYPOCZYNKU NA WSI podsumownie konferencji

JAKA JEST PRZYSZŁOŚĆ WIELKOPOLSKIEJ AGROTURYSTYKI?

Konferencja inicjująca projekt „Agroturystyka – współpraca w sieci”

Konferencja skierowana do wszystkich osób zainteresowanych wielkopolską agroturystyką zainicjuje wielomiesięczne działania Samorządu Województwa Wielkopolskiego na rzecz budowy i promocji sieci agroturystycznych w Wielkopolsce.
Spotkanie odbędzie się już 25 października 2012 roku w Sali Niebieskiej (Wejście Wschodnie, II piętro) Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Organizatorem Konferencji i całego projektu pt. „Agroturystyka – współpraca w sieci” jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, w ramach Planu Działania Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Wielkopolskiego na lata 2012-2013.
NAUKOWO O TURYSTYCE
W konferencji inicjującej udział wezmą m.in. właściciele wielkopolskich gospodarstw agroturystycznych, przedstawiciele Lokalnych Grup Działania, samorządowcy
i przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się działaniami związanymi
z rozwojem wielkopolskiej wsi. Nie zabraknie też specjalistów i naukowców zajmujących się właśnie agroturystyką. Wśród zaproszonych wykładowców znaleźli się adiunkci z Zakładu Agroturystyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: dr Anna Jęczmyk, dr Magdalena Maćkowiak, dr inż. Aleksandra Spychała i dr inż. Sylwia Graja-Zwolińska. Oprócz pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego będzie można także wysłuchać wykładów Ireny Wojciechowskiej, wiceprezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania - Puszcza Notecka i Wiktorii Maciejewskiej, kierownika Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Przedsiębiorczości i Agroturystyki WODR w Poznaniu. Natomiast prelekcję pt. „Praktyki dobre i złe - wnioskowanie o dotację, realizacja operacji i jej rozliczanie w ramach PROW 2007-13” wygłosi Grzegorz Cetner z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Poznaniu.

WIEDZA ZA MIEDZĄ
Spotkanie na Targach ma przybliżyć właścicielom gospodarstw agroturystycznych
i amatorom wypoczynku na wsi możliwości związane z rozwojem tej formy rekreacji
w województwie wielkopolskim. Podstawowym celem konferencji, jak i całego projektu pt. „Agroturystyka – współpraca w sieci” jest zapoznanie mieszkańców Wielkopolski z rozwojem agroturystyki w regionie i zachęcenie ich do korzystania z jej uroków. Ważnym punktem będzie też zapoznanie potencjalnych beneficjentów z możliwościami stworzenia i rozwoju nowoczesnego i atrakcyjnego dla turystów gospodarstwa agroturystycznego. Uczestnicy konferencji wysłuchają wykładów m.in. na temat przyszłości wielkopolskiej agroturystyki, możliwości tworzenia sieci agroturystycznych oraz sposobów na profesjonalne napisanie wniosku o przyznanie pomocy z funduszy Unii Europejskiej.
SIEĆ W SIECI
Podczas spotkania na MTP nie zabraknie też porad dla właścicieli gospodarstw agroturystycznych na temat coraz bardziej popularnych form marketingu – czyli wykorzystywania w działalności gospodarczej portali społecznościowych. Z tego powodu także Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego już wkrótce uruchomi profil na Facebooku. Każdy, kto korzysta na co dzień z tej formy komunikacji, znajdzie pod adresem: http://www.facebook.com/agroturystykawielkopolska najważniejsze informacje o działaniach promocyjnych, konkursach czy warsztatach organizowanych przez UMWW dla osób zainteresowanych agroturystyką w Wielkopolsce.
Zgłoszenia do udziału w konferencji inicjującej projekt „Agroturystyka – współpraca
w sieci”, która odbędzie się 25 października br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas Targów Tour Salon przyjmowane są za pośrednictwem wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: ksow@umww.pl lub faksem 61 62 66 069.
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program

Formularz zgłoszeniowy

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009