Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

    wielkopolskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Aktywne lato na wsi

28.06.2017

Wakacje to czas wypoczynku, beztroski i relaksu. Planując urlop warto uwzględnić ofertę turystyki wiejskiej. W naszym biuletynie prezentujemy krótki przegląd wydarzeń odbywających się w najbliższym czasie w Wielkopolsce. Co je łączy? Fakt, że wykorzystują infrastrukturę powstałą ze środków PROW na lata 2007-2013. Przyjrzymy się, w jaki sposób zrealizowane projekty pomagają aktywnie spędzić czas. Proponujemy udział w rajdach rowerowych oraz imprezach plenerowych, nie zapominając o  atrakcjach dla najmłodszych.

Już od 3 lipca zapraszamy do Bralina (powiat kępiński), gdzie miejscowy ośrodek kultury organizuje tzw. „Tęczowe Wakacje”. W świetlicy „Tęcza” w Bralinie przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych odbywać się będą zajęcia adresowane do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Na uczestników czekają zajęcia sportowe, plastyczne i techniczne, turnieje i konkursy. To doskonała alternatywa dla siedzenia w domu przed telewizorem. Świetlica „Tęcza” została wyremontowana wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego ze środków LEADER w ramach PROW 2007-2013.

9 lipca o godzinie 10 w Kołaczkowie koło Wrześni odbędzie się XXXVI Bieg o Złoty Kłos. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 km. Start i meta zawodów umiejscowione zostaną przed dworkiem Reymonta, wyremontowanym dzięki dofinansowaniu z PROW 2007-2013.
22 i 23 lipca warto wybrać się do Chrzypska Wielkiego, gdzie zorganizowane zostaną XXIX Dni Wędzonej Sielawy. W tych dniach z pewnością nie zabraknie atrakcji muzycznych, sportowych i kulinarnych. 29 lipca w Nekli (powiat wrzesiński) na terenie skateparku, wybudowanego w ramach projektu dofinansowanego z PROW, odbędzie się IV edycja zawodów skaterów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nekla. Z kolei w ostatnią niedzielę lipca na plaży we Wrzeszczynie (gmina Wieleń) rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej połączony z festynem rodzinnym. Teren, na którym odbędą się zawody zagospodarowano dzięki dotacji unijnej uzyskanej w poprzedniej perspektywie programowej.

Sierpień również obfitował będzie w ciekawe wydarzenia. 5 sierpnia zorganizowany zostanie „Dzień Dębu” w Dębogórze (gmina Wieleń), czyli spotkanie rodzin dębogórskich. Dzień później w Sierakowie można podziwiać zmagania zawodników rywalizujących w turnieju „Puszcza Notecka CUP”, a 10 sierpnia w Kwilczu zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach modelarskich pt. „Kwilcz latem lata”.
13 sierpnia w Pobórce Wielkiej (powiat pilski) w Regionalnym Centrum Sadownictwa, wyremontowanym ze środków pochodzących z unijnej dotacji, odbędą się uroczyste obchody 590-lecia miejscowości. Fanów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu zachęcamy z kolei do wzięcia udziału w IV Rajdzie Rowerowym na terenie gminy Miedzichowo (powiat nowotomyski). Rowerzyści rozpoczną zmagania 19 sierpnia o godzinie 9. Ruszą 35-kilometrowym szlakiem, którego początek zaplanowano na boisku wielofunkcyjnym w Miedzichowie, powstałym dzięki dofinansowani z Funduszy Europejskich.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009