Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

    wielkopolskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Teoria i praktyka w turystyce

27.10.2010

„Turystyka szansą rozwoju lokalnego” pod takim tytułem odbyło się seminarium w drugim dniu tarów. Jego celem było przybliżenia osiągnięć środowiska naukowego w budowaniu podstaw rozwoju lokalnego w dziedzinie turystyki oraz pokazanie dobrych praktyk w tworzeniu produktu turystycznego na obszarach wiejskich.
 Środowisko naukowe reprezentował na seminarium profesor Michał Sznajder i dr Michał Gazdecki z Katedry Rynku i Marketingu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Panowie przedstawili opracowaną przez siebie koncepcję rozwoju turystyki na obszarach wiejskich. Zawarta była ona w wykładach: ”Potrzeba kontaktu człowieka z przyrodą jako siłą napędową  rozwoju turystyki przyrodniczej, ekoturystyki, turystyki wiejskiej, agroturystyki i turystyki kulinarnej” – profesora Michała Sznajdera i „Turystyka przyrodnicza, ekoturystyka, turystyka wiejska, agroturystyka i turystyka kulinarna (NERAF) – definicje, koncepcje, przykłady” – doktora Michała Gazdeckiego. Panie dr Ewa Kacprzak i dr Urszula Kaczmarek z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im Adama Mickiewicza, zaprezentowały wykłady „Stan i perspektywy rozwoju agroturystyki w województwie Wielkopolskim” oraz „Uwarunkowania rozwoju turystyki w aglomeracji poznańskiej”. Bardzo istotne informacje w prezentacji pod tytułem: „Warunki i możliwości finansowania z funduszy unijnych inicjatyw związanych z rozwojem turystyki wiejskiej” zawarła Emilia Dunal dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. Irena Wojciechowska wiceprezes Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Notecka” i Liliana Helwich dyrektor biura Czarnkowsko – Trzcianeckiej LGD zaprezentowały „Tworzenie produktu turystycznego w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na przykładach reprezentowanych przez siebie LGD. W tym miejscu warto dodać, że wszystkie wielkopolskie LGD zapisały w Lokalnych Strategiach Rozwoju potrzebę finansowania rozwoju turystyki na swoim terenie. Na zakończenie seminarium Krzysztof Piechocki – starszy specjalista w Departamencie Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przedstawił prezentację pod tytułem „Turystyka w działaniach Samorządu Województwa Wielkopolskiego”.
W seminarium wzięło udział ponad 90 osób.

Wygłoszone referaty są do pobrania w zakładce "Prezentacje"


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009